Prato - projektowanie ogrodów, projekty ogrodów, projektowanie ogrodów Szczecin, ogrody, architektura krajobrazu
Prato - o firmie

"Prato" (łac.) to nazwa ogrodu miejskiego, miejsca dla odpoczynku i rekreacji jego mieszkańców. Przestrzenie miejskie są naszym głównym wyzwaniem projektowym, wymagają przemyślanych rozwiązań i powinny spełniać wiele funkcji. Naszym zadaniem jest ukształtować otoczenie na sposób funkcjonalny i przyjazny dla jego uzytkowników.

"Prato" to również "pracowitość - rzetelność - ambicja - twórczość - oryginalność", nasze motto.

Nasz styl to połączenie nowoczesności z naturalnością jaką niesie ze sobą roślinność, prostota, funkcjonalność i indywidualność każdego ogrodu z osobna.

Pracownia Architektury Krajobrazu "Prato" została założona przez mgr inż. arch. krajobrazu Karinę Gielniak w 2005r. w Szczecinie. Od tamtego czasu w firmie zrealizowano kilkadziesiąt projektów, zarówno dla klientów prywatnych jak i pracowni projektowych.

Spośród wykonanych przez nas opracowań warto wymienić:

  • koncepcja rewaloryzacji parku przypałacowego w Żaganiu (2005),
  • projekt zieleni dla promenady nad Miedwiem w Stargardzie Szczecińskim (2006),
  • projekt zagospodarowania terenu wokół Jeleniego Stawu w Szczecinie (2006),
  • ogród przy "The Baltic Park Plaza Hotel" w Świnoujściu (2006),
  • projekt zieleni przy zabudowie wielorodzinnej przy ul. Szybowcowej (2007)
  • projekt zieleni przy zabudowie wielorodzinnej przy ul. Duńskiej (2008) w Szczecinie,
  • projekt zieleni towarzyszącej modernizacji nawierzchni przy dworcu PKP w Goleniowie (2009)

Prócz zamówień na rozległe przestrzenie publiczne wykonaliśmy kilkadziesiąt projektów ogrodów przy domkach jednorodzinnych i rezydencjach.

W lipcu 2009r. zostaliśmy zaproszeni do przedstawienia naszych prac w kwartalniku "GALERIA OGRODOWA. Design & Shopping" gdzie zawarto cyt. wyd. "najświeższe i najlepsze realizacje polskich architektów krajobrazu".

Nasze doświadczenie wyraża się w indywidualnym podejściu do każdego tematu i wykonaniu go rzetelnie w wyznaczonym terminie. Nieustannie podnosimy nasze kwalifikacje zawodowe, dzięki czemu świadczymy Państwu usługi na najwyższym poziomie. Na nasze opracowania korzystnie wpływa również pasja i dociekliwość. Pozwalają one oddać w Wasze ręce profesjonalnie i prawidłowo wykonaną dokumentację, według najnowszych standardów i norm.

projektowanie ogrodów szczecin, projekty ogrodów, architektura krajobrazu, inwentaryzacje drzew, ogrody szczecin